Warning: A non-numeric value encountered in /home/biealt/domains/bizea.lt/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5610

Viniakalės - vinių kalimo įrankiai

Vinis iki XVIII a. kalviai gamino ir nukaldavo rankiniu būdu, todėl buvo užtrunkama daug laiko. Norint pagreitinti procesą buvo išrastos mašinos, kurios vienu metu pagamindavo didesnį gaminių kiekį, todėl masinis vinių gaminimas rankomis po truputį visiškai apleido savo pozicijas. Dabar vinys rankomis kalamos įvairių dvarų švenčių metu kaip edukacinės programos dalis, supažindinanti su senosiomis mūsų tautos tradicijomis, įpročiais, kasdienybe.

Nors vinys jau gaminamos specialiomis mašinomis, tačiau dažniausiai buitinėms reikmėms kalamos vis dar paprastai su plaktuku. Tai mums standartinis ir gerai pažįstamas metodas. Jo metu vinutės gali būti įkalamos ne visai pilnai, stengiantis, jog smailusis galas neišlįstų iš kalamų paviršių; gali būti specialiai pasirenkamos ilgesnės vinys, kurių smaigalį vėliau reikia užlenkti ir užkalti, siekiant tvirtesnio sukibimo ir apsisaugoti nuo galimų žaizdų. Taip pat vinukės iš pradžių gali būti įkalamos su stipriai išlendančiu smaigaliu, kurio galas užlenkiamas tolygiai su objektu ir už kelių milimetrų dar kartą įkalamas atgal į medžiagą, sudarant U formos raidę.

Modernėjant gamybos technologijoms ir siekiant greitesnių remonto darbų rezultatų, buvo sukurti specialūs įrankiai, kuriais vinutės įkalamos daug greičiau. Šie yra dviejų rūšių: pneumatiniai ar parakiniai, tačiau pastariesiems reikia naudoti specialiai pagamintas ir pritaikytas vinis, bendrai jie vadinami viniakalėmis. Viniakalė – įrankis, leidžiantis patogiai ir daug greičiau nei įprastai sukalti didesnį kiekį vinių. Su juo paprasta dirbti, tik be abejo, reikia pasisaugoti. Nors dažnai įrankiai siejami su sužalojimais, tačiau dirbant su šiais, pagal saugos reikalavimus, susižeisti tikimybė yra dar mažesnė negu kalant rankomis, tarp pirštų laikant vinis. Dirbti su viniakalėmis (išskyrus dujines) galima ir esant minusinei (iki -15 °C), ir pakankamai aukštai temperatūrai (+50 °C), dėl ko neriekia derintis prie aplinkos sąlygų.

Mūsų įmonė parduoda R-20, D34 sistemos vinių kalimo įrankius bei sutvirtintų į ritę vinių BDC ir TC kalimo įrankius. Kiekviena įrankių rūšis dar skirstoma pagal smulkesnius požymius ir charakteristikas. Pavyzdžiui, sutvirtintų į ritę vinių BDC įrankiai gali būti skirtingų BeA ar Bizon tipų, o sutvirtintų į ritę vinių TC yra Multifix ir TC Bizon modelių, atitinkamai smulkiau pagal modelius skirstomi ir R-20, D34 sistemų įrankiai. Priklausomai nuo to, kokias vinis (atskiras ar sujungtas į ritę, būgną) ketinate naudoti, reikia įsigyti ir tinkamą gaminį. Viniakalės gali būti naudojamos skirtingų sričių darbams atlikti: išorinių sienų apkalimui, palečių, dėžių, tvorų, karkasinių konstrukcijų gamybos etapuose, sodo darbuose ir t.t.. Galima dirbti sujungiant ne tik medieną, bet ir betoną, plieną. Viniakalė per sekundę gali atlikti iki kelių šūvių, atitinkamai nuo įrankio rūšies. Jų veikimo garsas pakankamai žemas, todėl dirbant neskleidžia didelio triukšmo.

Viniakalės ypač aktualios įmonėms, kurios dirba su dideliais gaminių užsakymais, kadangi leidžia sutaupyti labai daug darbuotojų laiko kitiems darbams. Jau dabar daugelis bendrovių neįsivaizduoja produktyvaus darbo su našiais rezultatais be šių įrankių naudojimo. Tačiau viniakalėmis gali naudotis ne tik profesionalai, bet ir mėgėjai, nusprendę patys atlikti kai kuriuos namų remonto, apdailos darbus. Jei įrankis įsigyjamas naudojimui namuose, jis labai praverčia sugalvojus atnaujinti senus baldus. Žurnaluose, internete yra daug patarimų, kaip tai atlikti, todėl įsigijus reikiamų medžiagų, galima sutaupyti daug pinigų, nesikreipiant į restauravimo paslaugas teikiančias įmones. Taip ne tik nereikės įsigyti naujų baldų, bet galėsite sukurti savo individualų skonį ir charakterį geriausiai atskleidžiančias namų interjero detales.


Sprendimas: dev4you.lt