Warning: A non-numeric value encountered in /home/biealt/domains/bizea.lt/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5610

Kompresoriai

Showing all 5 results

Nors kompresorius atrodo palyginti sudėtingas mechanizmas, tačiau jo veikimo principas gana paprastas ir aiškus: iš išorės paimamas oras yra suspaudžiamas specialioje talpykloje, o vėliau prireikus – koncentruotai išstumiamas su didele jėga ir galingumu. Kompresoriaus pagrindinė funkcija – padidinti oro srauto galingumą, suteikiant įrenginiams daugiau galios. Kompresoriai jungiami su pneumatiniais, veikiančiais būtent suspausto oro pagalba, įrenginiais.

Perkant kompresorių reikia įvertinti keletą niuansų: jo suvartojamos energijos kiekio rodiklį, kainą ir priežiūros kaštus. Įsigyjant prietaisą žmonės bando sutaupyti, todėl dažnai renkasi pigesnį variantą. Tačiau, pačio prietaiso kaina sudaro vos kelis procentus to, kiek vėliau įrenginys sunaudoja elektros energijos. Todėl iš tiesų norint sutaupyti, būtina atkreipti dėmesį, kiek prietaiso veikimui reikės resursų. Ir jau geriau pirmą kartą investuoti šiek tiek daugiau pinigų į kompresorių, kurio vėlesni eksploatacijos kaštų rodikliai bus ženkliai mažesni. Norint mažiau pinigų išleisti įrenginio priežiūrai, vos tik pastebėjus nebūdingo veikimo signalus reikia pakeisti sugedusias dalis, atlikti remontą. Apleidus vieną gedimą, vėliau gali tekti taisyti net ir visą, už tam tikrą proceso palaikymą atsakingą, sistemą.

Skiriamos kelios pagrindinių kompresorių rūšys, kurios dar gali būti skirstomos į smulkesnes, tai: sraigtiniai, stūmokliniai, rotoriniai-menteliniai, medicininiai, aukšto slėgio, turbo kompresoriai. Sraigtinių ir stūmoklinių parduodama daugiausiai, kadangi jie gana universalūs ir plačiai pritaikomi. Sraigtinius patogu naudoti tiek mažoms, tiek stambioms įmonėms, kurioms aktualu, jog suspaustas oras viršytų 2000ltr/min rodiklį. Jie kuria pastovų arba kintamą rezultatų našumą, kadangi be perstojo gali dirbti ir visą parą, be to, taupo naudojamus energijos resursus. Tik kaina ir remonto išlaidos yra šiek tiek didesnės. Sraigtiniai gali būti su diržine pavara arba su kintamo dažnio reguliavimu. Dėl galimybės pagal poreikius reguliuoti reikalingo suspausto oro srautą, pastarieji pasirenkami vis dažniau. Tai efektyvus ir patogus sprendimas, kadangi nereikia įsigyti kelių įrenginių ir jų kaitalioti pasikeitus aplinkybėms, darbo sąlygoms. Šiems kompresoriams būdingas tylus režimo veikimas.

Palyginus su sraigtiniais, stūmokliniai yra daug pigesni ir mažiau kainuoja jų išlaikymas, remonto darbai. Jie gali būti netepami arba tepami tepalais, tiesioginės pavaros. Netepamus prižiūrėti ir transportuoti daug lengviau, kadangi nereikia nuolat tikrinti esančio tepalų lygio, baimintis išsiliejimo tikimybės, dėl to jie puikiai tinka naudojimui namuose. Tiesa, kompresoriams, kurių veikimui būtini tepalai, suteikiamas ilgesnis eksploatacijos laikas. Tiesioginės pavaros prietaisų pavadinimas ir atsirado todėl, jog tokių kompresorių siurbliai tiesiogiai sujungiami su elektros variklių ašimi. Taip užtikrinama didžiausia jo galia naudojant mažiausiai elektros energijos.

Rotoriniai-menteliniai prietaisai pasižymi ilgu eksploatacijos laiku, veikia tyliai, todėl netrukdo netoliese dirbantiems asmenims, tačiau jų kaina pakankamai didelė. Medicininiai yra mažo galingumo, dirba švariai, jų beveik nesigirdi, todėl labai tinka naudoti įstaigose, kur reikia laikytis specialių aukštos higienos reikalavimų. Aukšto slėgio įrenginiai geriausiai tinka įmonėms, kurių darbai paremti ir vystomi aukšto slėgio pagalba. Priklausomai nuo to, į ką orientuojasi užsakovas, jie gali būti tepami ar netepami alyva, prireikus aušinami oru arba vandeniu. Dažniausiai naudojami PET pramonėse ar hidroelektrinėse. Turbo įrenginiai – įmonėms ieškančioms itin galingo kompresoriaus, naudojančio mažai resursų, dirbančio švariai, be alyvos tepimo.

Renkantis tinkamą kompresorių, būtina įvertinti įrenginio, prie kurio jis bus prijungtas, technines savybes ir ypatumus, kadangi pasirinkus nepakankamai galingą kompresorių, pagrindinis įrenginys nepajėgs dirbti visa savo galia. Šiuo atveju situaciją dar galima pataisyti – įsigyti ir prijungti papildomą kompresorių. O štai pasirinkus per daug galingą kompresorių, įrenginys veiks kokybiškai, tik bus sunaudojama daug daugiau resursų, bet neišnaudojama visa kompresoriaus galia, kurią jis gali sukurti. Patogiam kompresorių pervežimui ir transportavimui į reikiamą vietą, jie gali būti su sumontuotais ratukais, rankenomis.

Sprendimas: dev4you.lt