Warning: A non-numeric value encountered in /home/biealt/domains/bizea.lt/public_html/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5610

Lydomos medžiagos - karšti klijai

Showing all 17 results

Atliekant namų remontą ar prireikus kažką sutvirtinti kartais nesinori, jog matytųsi bet kokie tvarkymo ženklai, todėl vietoje vinių, kabių, pasirenkamas karštų klijų variantas, kuris palyginus yra dar ir pigesnis. Be abejo, jis tinka ne visada, tačiau labai dažnai gali pakeisti kitas sutvirtinimo detales. Karšti klijai dažniausiai naudojami pramoniniam, bet pritaikyti naudojimui ir namų sąlygomis. Namuose iki tol buvo įprasta naudoti lipnias juostas, kurios nėra patogios ir tikrai klijuoja ne visus reikalingus paviršius, be to, akivaizdžiai matosi, ar silpnesnės fiksacijos klijus, kurie yra nepakankamai stiprūs ir nepatogūs naudoti. Itin tvirtu sukibimu su paviršiumi pasižymi karšti termoplastiniai klijai, kurie gaminami be kenksmingų, cheminių medžiagų.

Karštų klijų sudėtyje nėra tirpiklių, todėl jie saugūs naudoti. Šie klijai parduodami kieto pavidalo juostelėmis, kurios tik kaitinant specialiai pritaikytais aparatais, pradeda pamažu lydytis. Naudotis karštų klijų prietaisais visiškai nesudėtinga net pradedančiajam mėgėjui, todėl jie tampa vis aktualesni gyventojų tarpe ir pelno žmonių pasitikėjimą. Klijai-lydalai gali būti naudojami vieną ar daugiau kartų, priklausomai nuo pasirinktos klijų konsistencijos ir rišamųjų medžiagų. Termoplastinius klijus galima pakartotinai pakaitinti ir vėl išlydyti, dėl to nebaisu, jeigu suklijuojama netiksliai. Termoreaktyviųjų klijų iš naujo perlydyti nepavyks, todėl jais klijuojant matomus paviršius reikia preciziškumo ir kantrybės, nes užtepti klijai momentiškai sustingsta. Klijuojant bet kokią medžiagą, reikėtų įvertinti ir pabandyti mažiau matomoje vietoje, kadangi klijai gali persigerti. Tokiu atveju matomą rezultatą pavyks sumažinti pasirinkus tokios pačios ar bent panašios spalvos klijus.

Karštų klijų naudojimui būtini pistoletai, kurie gali veikti elektros ar akumuliatoriaus baterijos pagalba. Naudojant elektra veikiantį įrenginį asmuo nėra laisvas ir turi prisitaikyti prie galimų vietų, iki kurių užtenka laidų ilgio. Pistoletas su akumuliatoriaus baterija leidžia lengvai prieiti prie bet kokio paviršiaus, jį galima nusinešti į reikiamą vietą, taip žmogaus darbo aplinka nėra ribojama. Akumuliatorius visiškai įkraunamas per keletą valandų, todėl patikrinant jį iš anksto, nenukenčia suplanuota veikla.

Karšti klijai yra tinkami įvairių paviršių klijavimui, remonto, apdailos darbams, juos galima pasitelkti popieriaus, kartono, medienos, odos, plastiko, putų polistirolo, net ir keramikos, plytelių priklijavimui. Namuose jie dažniausiai naudojami sulūžusių, įtrūkusių žaislų, vazonų ir kitų dekoracijų, suvenyrų sutvarkymui, medinių, kartoninių daiktų, detalių sutvirtinimui ir įvairių rankdarbių gamybai, kuo šiuo metu užsiima daug moterų ir pradeda kurti savo nedidelį verslą. Net ir naudojimui namuose skirti klijai yra pakankamai tvirtos konsistencijos, jog puikiai suklijuotų ir sutvirtintų stambesnius daiktus, baldus, tik reikia pasirinkti tinkamo dydžio pistoletą. Smulkus prietaisas bus nepamainomas klijuojant nedidelius paviršius, tačiau klijuoti stambius gaminius užtruks daug laiko. Tad, jeigu dažniau susiduriama su masyvesnių išmatavimų daiktais, reikia ir didesnio klijų pistoleto.

Kadangi klijų konsistencija stingsta labai greitai, todėl klijuojant pirmą kartą verta pabandyti dirbti su atliekamomis, nereikalingomis medžiagomis. Vėliau įgudus tai tampa labai paprasta. Dirbant su jais verta vadovautis saugumo instrukcija ir pastabomis, kurios yra pateikiamos įsigyjant gaminį. Šie klijai įkaista iki temperatūros, kuri gali ir nudeginti. Namų naudojimui skirti pistoletai kaista šiek tiek silpniau, tačiau esant sąlyčiui su oda, ją gali pradėti perštėti, atsirasti raudonis, žaizdelės. Netyčia prisilietus reikia kuo skubiau vėsinti šaltu vandeniu, uždėti ledo kompresą. Pasinaudojus prietaisu, jei dar liko dalis klijų lazdelės, jos išimti negalima. Viską palikite kitam kartui, tik pravartu nuvalyti patį pistoleto galiuką. Tai galite atlikti apsukant foliją ir trumpai palaikant.

Sprendimas: dev4you.lt